15.05.16

Не у блозі буде сказано, але Євробачення, Джамала і біль...

Сьогодні буде день чудовий, я вважаю.
Більше години шарилась по тегам в Інстаграм, читала хто шо думає з приводу конкурсу. 
Сьогодні буде купа думок, постів, крику, плачу, радості, злоби, експертів, висновків. А я, можна, скажу свою думку?

Чесно кажучи я дещо шокована з того, що Джамала стала першою. Бо, що не кажіть, а політичний підтекст не мав додати плюсів. Знаєте, ми ж далеко... далеко від Європи. От сильно нас зараз хвилює доля камбоджийських громадян, наприклад? Хм... Або біженців, що ломанулись до тієї ж Європи? 
Те, що оспівано у пісні - то ж наш біль, правда? Наш. Хоча все це надзвичайно важливо у історичному сенсі і для Європи також!
Те, що Джамала кожне слово виривала з себе і просто проридала цю пісню, зуміла передати "воєм" (як у багатьох постах в Інста зазначено: "адин вой да и толька!") біль сотень, тисяч людей - неймовірно! Але. По голосам глядачів дійсно перемога була за Лазаревим.
Приємно вразила також реакція багатьох росіян - ясно що підтримка Лазарева, але і відзнака нашої співачки! Це факт. З години перегляду постів в Інста, назбирала багато таких відгуків. 
Багато хто тролить політичність конкурсу і, чого замовчувать - багато хто з нас, та і я власне, під час голосування на емоціях спостерігала, аби Росії ніхто нічого не поставив із суддів. 
Я, правда, не думала, що Джамала переможе, ще до початку голосування прогнозувала перемогу Австралії, і мало не зарахувала себе до пра-правнучки якоїсь "бабки ванги"....
І знаєте, я навмисне не пишу "наша перемога". Це перемога Джамали, яка своїм голосом, талантом, вмінням, без офігенних спецефектів вразила багатьох. Але, знову ж таки, аби не підтримка суддів - перемоги б не було. 
Європа за шоу. Їм не потрібен, по суті, біль. Це наше. Їм потрібна краса, веселість, радість і мир, а не наші сльози, якими б гіркими вони не були. 
Ще прикріше, що дійсно, перемогу Джамали в більшості випадків сприймають не як можливість донести якусь інформацію, правду, про щось розповісти і звернути на проблему увагу, а як ще один спосіб підковирнути Росію. 
Прикро, якщо чесно....
Хоча з іншого боку - це нефігове таке нагадування - агов, вона кримчанка, татарка, а там знаєте, що робиться?! Там людям повітря зараз, так, саме зараз перекривають! Там людей катують і вбивають! Там нація ціла пропадає!

Ну, ось тепер нам треба дороги у порядок привести, нашкребти грошей на наступний рік і не читати отой увесь бруд, що ллється з російських медіа.
А щоби зовсім сумним пост мій не виявився, нате вам краси у стрічку. І гарного дня!Немає коментарів:

Дописати коментар